ogumienie rowerowe duro

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów całkowicie zdają sobie sprawę z tego, że aby móc nasycać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go przyzwoicie przygotować. Dużo osób jednak nie wykorzystuje tożsamej zasady względem rowerów, a to poważny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

ogumienie rowerowe duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, toteż lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy przecież, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego warto uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie trzeba wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby także rower dokładnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w czasie całego sezonu.