Kondycja w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym z największych przeszkód w lwiej części miast w Polsce jest transport. Polskie województwa są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki powstał przez wzrost ilości pojazdów na naszych drogach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian a także usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, trzeba cierpliwości.Prezydent miasta Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie następne drogi, ale również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.