golabki z kasza jaglana

Obecnie koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy spożywaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz to częściej także wypatruje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a towary dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Niejednokrotnie zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one identycznie dużo artykułów odżywczych, jednakowoż organizm po prostu znosi je o wiele lepiej. Wspaniałym przykładem trafnego artykuły jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach niesłychanie w wielu przypadkach a dziś niestety została zapomniana.

kasza jaglana ze szpinakiem i kurczakiem

Na szczęście coraz więcej osób docenia jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie łatwa – kasza jaglana to totalnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej niż stereotypową, słynną nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu lecz jest tego godne, ponieważ wrażenia smakowe są de facto fajne. Dlaczego jednak powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma niesłychanie dużo pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny produkt albo trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie trafnym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie tylko, dostarcza albowiem również witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a także dużo cudownych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza nadzwyczaj odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom trafny przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik rzadko spotykany właśnie dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.